Piercing Videosu


 


0 532 627 23 36

Taksit İmkanı!

 

Dövme Videosu


Piercing Bakımı

        Piercing bakımında işlem bittikten sonra size önerdiğimiz ilaçları düzenli olarak sabah-akşam kullandığınız taktirde hiç bir sorun yaşamazsınınz.İşlem yapılan bölgeye bir gün boyunca su teması olmamalıdır.

        Piercing Tipine Göre Bakım
Piercing yapılırken maksimum düzeyde sterilizasyona önem veriyor ve cerrahi çelik (316L),Titanium ürünler tercih ediniz.

        Kaş Piercing Bakımı
Kaş piercing in yapıldıktan sonra ilk 24 saat piercing bölgesine su değmez eczaneden Teramcyn pomat alınırak piercing vücuttan giriş ve çıkış noktalarıa 1 hafta boyunca sürülür.Sürme işlemi kulak temizleme çubuğu ile yapılır.

        Dudak Piercing Bakımı
Dudak piercingini yaptırdıktan sonra ilk 24 saat piercing bölgesine su değmez eczaneden Teramcyn pomat ve Tantum verde alınarak piercingin vücattan giriş ve çıkış noktalarına 1 hafta boyunca sürülür.Sürme işlemi kulak temizleme çubuğu ile yapılır.Dudak piercinginin iç kısmı için Tantum gargara eczaneden alınıp günde 3 kez piercing olduğu sürece gargara yapılması tavsiye edilir.

        Dil Piercing Bakımı
Dil piercinginin iç ısmı için Tantum gargara eczaneden alınıp günde 3 kez piercing olduğu sürece gargara yapılması tavsiye edilir.Dil piercingi yaptırdıktan sonra ilk 1 hafta mayalı yiyecekler tüketilmemelidir.(süt,çikolata,bira vs.) Dil piercingi olanların bundan sonraki hayatlarında da ağız bakımına özen göstermeleri büyük önem taşımaktadır.

        Göğüs Piercing Bakımı
Göğüs piercingini yaptırdıktan sonra ilk 24 saat piercing bölgesine su değmez eczaneden çıkış noktalarına 1 hafta boyunca sürülür.Sürme işlemi kulak temizleme çubuğu ile yapılır.

        Kulak Piercing Yapımı
Kulak piercing yaptırdıktan sonra ilk 24 saat piercingin vücuttan giriş ve çıkış noktalarına 1 hafta boyunca sürülür.Sürme işlemi kulak temizleme çubuğu ile yapılır.

        Burun Piercing Bakımı
Burun piercingini yaptırdıktan sonra 24 saat piercing bölgesine su değmez.Eczaneden Teramcyn pomat  alınarak piercingin vücuttan giriş ve çıkış noktalarına 1 hafta boyunca sürülür.Sürme işlemi kulak temizleme çubuğu ile yapılır.

        Göbek Piercing Bakımı
Göbek piercingi yaptırdıktan sonra ilk 24 saat piercing bölgesine su değmez.Eczaneden Teramcyn pomat  alınarak piercingin vücuttan giriş ve çıkış noktalarına 1 hafta boyunca sürülür.Sürme işlemi kulak temizleme çubuğu ile yapılır.

        Genital Piercing Bakımı
Genital piercingi yaptırdıktan sonra ilk 24 saat piercing bölgesine su değmez.Eczaneden Teramcyn pomat  alınarak piercingin vücuttan giriş ve çıkış noktalarına 1 hafta boyunca sürülür.Sürme işlemi kulak temizleme çubuğu ile yapılır.Piercing yapıldıktan 15 gün boyunca içinde mikrop kapabileceğiniz ortamlardan uzak durmalısınız.Havuza girmek gibi etkinlikler mikrop kapma riskinizi ciddi biçimde arttıracaktır.İyileşmesi ardından günlük hayatınıza devam edebilirsiniz.

        İyileşme Süreci
Seçmiş olduğunuz piercing ve yaptırmış olduğunuz bölge itibariyle iyileşme süreleri aşağıda belirtilmiştir:

Kulak memesi           4-8    hafta
Kulak kıkırdak          2-12   hafta
Kaş                          2-3    hafta
Dil                           6-12   hafta
Dudak                     6-12   hafta
Göbek                     4-12   hafta
Bayan göğüs ucu     2-6    hafta
Erkek göğüs ucu      2-4    hafta
Bayan genital bölge  4-6    hafta
Erkek genital bölge   4-6    hafta
Uyarılar
Kıkırdaklı bölgelere piercing yaptırılacaksa bölgenin kulak delme tabancası yerine bronür ile delinmesi gerekmektedir.Kulak delme küpesiyle bronür karşılaştırıldığında kulağı delen küpe ucunun kalın ve sivri olmadığını görebilirsiniz.Bronür ile delimlerde acının ve iyileşme sürenini daha da azaldığı gözlemlenmiştir.

        Kulak Ve Burun Delimi
Burnu tabancayla deldirmenizi pek tavsiye etmiyoruz.Sağlıklı olan piercing (iğne) yöntemidir.Dünyada kullanılan yöntem budur.Tabanca kıkırdağı parçalayarak deler,iğnede ise böyle bir durum söz konusu değildir.Titanyum piercing küpelerinin burnun içinde kalan kısımları U harfi şeklinde burguludur burnunuza paraleldir,burun kemiğine batmaz.Takıp çıkarması kolaydır.Tabanca ile delimde kullanılan küpe bildiğimiz kulak küpesi olduğundan estetik açıdan da kaba durmaktadır ve bir hafta burunda kalması zorunludur.Bu zaman zarfında kulak küpesinin arkası takılmadıgından düşme olasılığı yüksektir ayrıca dikine olduğundan burun kemiğine batar ve rahatsızlık verir.Sonrasında takılan burun hızmalarının da arkaları toplu olduğundan değiştirilmek istendiğinde,deliğe zarar verir ve burnunuz içeriden şişeceği için takacağınız hızmaların boyları kısa gelecektir.

 

Hızlı Arama!
Yukarı Çık