Piercing Videosu


 


0 532 627 23 36

Taksit İmkanı!

 

Dövme Videosu


Dövme ve Din

     Diyanet İşleri Bakanlığı:

     Aşağıdaki yazı Prof. Dr. Süleyman Ateş tarafından köşe yazarlığı yaptığı Vatan gazatesinden 26 mayıs 2006 cuma günü yayımlanan sayısından alınmıştır. www.suleyman-ates.com" Bu yazıyı dikkatlice okuyun.

     Soru:

     "Dövme Kuran'da geçmiyor.Bunun günah olup olmadığını nasıl öğreneceğim ? yada bunu günah olduğu nerde yazıyor ? Eğer bunu kötü amaçla yaptırmadıysam,bundan sonra namazıma Kuran okumaya devam edemiyecekiyim ? İnsanların bu konuda yanıldıklarını nasıl anlatacağım?"

     Cevap:

     "Dövme Kuran'da geçmez Kuran'da Allah'ın yaratışını, doğal durumu değiştirmenin şeytan işi olduğu belirtilir. İşte bu doğalı değiştirme konusunda  Kuran tefsircilerinin çeşitli yorumları vardır.Tefsirciler,Nisa sureisnde bu ayeti açıklarken bazı Hadisler(Peygamber'e nispet edilen sözler) aktarırlar. Bu rivayetlerden birinde Hz.Peygamber'in kaşlarını inceltene yüzünün kıllarını çekene dövme yapana ve yaptırana lanet ettiği belirtilir.Fakat bu bir kişinin rivayetidir.Gerçekten Peygamber'in böyle söylediğine şahsen ihtimal vermiyorum.Çünkü bu rivayet Kuran'a aykırıdır.Kuran'da Peygamber'de insanları süslenmeye güzel görünmeye teşvik etmektedir. Yüzünün kıllarını çekmek kaşlarını inceltmek kadınların vazgeçemeyeceği bir makyaj ve süslenme türüdür. Bilindiği gibi süslenmede zaman ve bölgeleri göre değişir.Dövme İslam'da mekruh(hoş olmayan birşey) kabul edilir. Ama Kuran'ın haram saydığı ve yapanların ve yaptıranların günahkar olcağı eylemlerden değildir.Hiçbir şey ibadete engel olamaz.İbadette önemli olan gönülden Allah'a yönelmektir. Abedestinizi alınız namazınızı kılınız dualarınızı yapınız.Allah ile bağlantınızı kesmeyiniz.İşte gerçeği öğrendiniz siz gönlünüze bakınız,Allah ile kul arasında aracı yoktur.Peygamberimiz " Önce kendi vicdanınıza danışınız" buyurmuştur.

 

Hızlı Arama!
Yukarı Çık